موفقیت در زندگی زناشویی

5 کلید طلایی موفقیت در زندگی زناشویی

 • اغلب زوجین این انتظار را دارند که پس از ازدواج در اولویت زندگی همسرشان قرار بگیرند. برای موفقیت در زندگی زناشویی، لازم است همانطور که انتظار دارید در اولویت زندگی همسرتان قرار بگیرید، او را نیز در اولویت زندگیتان قرار دهید. همین الان کمی فکر کنید. آیا مهمترین فرد زندگی شما همسرتان است؟…. آیا مشکلات همسرتان مهمترین مشکلات شما نیز هستند؟…. آیا خوشحالی و رضایت او باعث خوشحالی و رضایت شما نیز می‌شود؟….. اگر جواب بلی است به شما تبریک می‌گوییم و اگر جواب خیر است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که علت این قضیه را بررسی کنید. این امر می‌تواند در طولانی مدت پیش آگهی خوبی برای زندگی مشترک شما نباشد. با یک مشاور آنلاین خانواده صحبت کنید تا به شما کمک کند علت این مساله را پیدا کنید.

  فکر سمی برنده – بازنده را رها کنید

  برخی از افراد در همه روابط بین فردی شان به دنبال این هستند که برنده آن رابطه باشند. این افراد در زندگی مشترک با همسرشان نیز به دنبال این هستند که همیشه برنده میدان زندگی باشند و حرف، حرف خودشان باشد. باید به خاطر داشته باشید تا زمانیکه نگرش شما به رابطه با همسرتان به صورت برنده- بازنده باشد، قطعا بازنده خواهید بود. زمانی در زندگی‌تان احساس و روابط بهتری با همسرتان خواهید داشت که نگرش شما به نگرش برنده – برنده تغییر یابد.

  به حریم خصوصی همسرتان احترام بگذارید

  برخی از افراد این عقیده را دارند که پس از ازدواج و زندگی زناشویی، حریم مشترک بین آنها و همسرشان باید جایگزین حریم خصوصی فردی باشد. به همین علت حتی گاهی تا این حد نسبت به فرد مقابل احساس مالکیت می‌کنند، که به او اجازه استفاده از حریم خصوصی‌اش را نمی‌دهند. شما و همسرتان این حق را دارید که بتوانید باز هم بعد از ازدواج و در طی زندگی زناشویی، تا حدی حریم خصوصی خودتان را داشته باشید. شما و همسرتان حق دارید گاهی بخواهید تنها باشید، تنها فکر کنید و یا حتی تفریح های فردی داشته باشید. آنچه باید در نظر بگیرید این است که میزان این فعالیت‌ها نباید خیلی زیاد باشد، چرا که می‌تواند به صمیمیت زناشویی شما و همسرتان آسیب برساند و این نکته مهمی در موفقیت در زندگی زناشویی است.

  رزرو تلفنی وقت مشاوره : 09107601980

  به هیچ عنوان سعی نکنید همسرتان را کنترل کنید

  یکی از مسایلی که باعث دور شدن همسران از یکدیگر می‌شود این احساس است که کنترل می‌شوند. ممکن است شما به دلیل ویژگی‌های شخصیتی تان دوست داشته باشید، همه امور و افراد دور‌و‌‌برتان را کنترل کنید، اما باید این را به خاطر داشته باشد که انسان‌ها از کنترل شدن متنفرند.

  سعی نکنید همسرتان را تغییر دهید

  خیلی از اوقات در مشاوره های پیش از ازدواج عنوان می‌شود که نامزدم مشکلات یا ویژگی‌های بدی دارد که من دوست ندارم، اما بعد از ازدواج سعی میکنم آنها را تغییر دهم. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر در حال آشنایی پیش از ازدواج با کسی هستید که برخی از ویژگی‌ها یا رفتارهای او را دوست ندارید، به امید تغییر، با او ازدواج نکنید.

  باید به خاطر داشته باشید که شما قادر به تغییر دادن همسرتان نیستید، مگر اینکه خود او بخواهد که تغییر کند. لازم به ذکر است تا زمانی‌که شما تلاش می‌کنید که او را عوض کنید، او هیچ تغییری نخواهد کرد. به خاطر داشته باشید، مخابره این احساس به فرد مقابل که “تو به انداره کافی خوب نیستی و باید تغییر کنی”، می‌تواند آسیب‌های زیادی برای زندگی مشترک شما به همراه داشته باشد.

  شما می‌توانید مهارت‌های موفقیت در زندگی زناشویی را یاد بگیرید. برای یادگیری مهارت حل مشکلات زناشویی می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید تا راحت‌تر بتوانید با همسرتان گفتگو و شکایت‌های خود را مطرح کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  به اشتراک گذاری:

  Facebook
  LinkedIn
  Telegram
  WhatsApp
  Email

  مقالات مرتبط

  #