آشنایی برای ازدواج

بایدها و نباید‌ها در آشنایی برای ازدواج

 • برای تصمیم‌گیری در خصوص انتخاب همسر، رعایت برخی اصول بسیار اساسی است، چرا که اگر شما تصمیم اشتباهی بگیرید، کم و بیش چندین سال و یا تا آخر عمرتان باید تاوان این تصمیم اشتباه را بدهید. برای اینکه میزان خطا در تصمیم شما به حداقل برسد، توجه و بکارگیری نکات کلیدی زیر بسیار مهم است.

  تا زمانی که مطمئن نشده‌اید، بله نگویید

  برخی اوقات افراد تحت فشار دیگران و خانواده که عنوان می‌کنند، هرچه زدوتر باید تصمیم بگیری و چرا این همه مته به خشخاش می‌گذاری، مجبور می‌شوند هنگامی که هنوز به طور کامل اطمینان پیدا نکرده‌اند، بله بگویند. این کار بسیار اشتباه است. چرا که زمانی که شما تردید دارید و مطمئن نیستید، حتما مسائلی وجود دارند که باید بیشتر بررسی شوند. در اینگونه موارد که تردید دارید، می‌توانید برای اطمینان، از  یک مشاور متخصص در حوزه ازدواج کمک بگیرید. مشاوره آنلاین ازدواج به شما در آگاه شدن نسبت به معیارها و ملاک‌های تان برای ازدواج و اولویت‌بندی کردن آنها کمک می‌کند.

  همچنین فرایند مشاوره ازدواج به شما هشدارهایی را که می‌تواند در ازدواج پیش رویتان قرار داشته باشد را نشان می‌دهد. گاهی مسائلی که در مورد آن تردید دارید، مسائلی کاملا عادی هستند که در تمامی افرادی که قرار است تصمیم به ازدواج بگیرند، وجود دارد. و مشاور ازدواج به شما کمک می‌کند که اهمیت مسائلی را که در آن تردید دارید را دریابید و بهتر تصمیم بگیرید. گاهی نیز این مسائل مواردی هستند که کاملا مهم و اساسی هستند. و مشاور به شما توضیح خواهد داد که چگونه این مسائل تا همیشه باقی خواهند ماند و باید به آن خیلی دقیق‌تر نگاه کنید.

  زمانی کافی برای آشنایی اختصاص دهید

  باید توجه کنید که شما زمانی می‌توانید تصمیم درست و مناسبی اتخاذ کنید که اطلاعات دقیقی از طرف مقابل داشته باشید و زمانی شما می‌توانید اطلاعات درست و کافی از طرف مقابل داشته باشید که زمان کافی برای آشنایی با او اختصاص داده باشید.

  زمانی کافی برای آشنایی با هدف تصمیم‌گیری در ازدواج، حداقل باید 3-2 ماه باشد. سعی کنید در فرایند آشنایی تا حد امکان، ملاقات حضوری داشته باشید. و از روابط مجازی تا حد امکان بپرهیزید، زیرا اطلاعات صحیحی از طرف مقابل در اختیار شما قرار نمی‌دهد.


  مقاله پیشنهادی «منظور از بلوغ و پختگی در ازدواج چیست؟»


  برای رهایی از شرایط فعلی‌تان تصمیم به ازدواج نگیرید

  برخی از افراد به دلیل عدم رضایت از شرایط فعلی و رهایی از آن، تصمیم به ازدواج می‌گیرند مثل افرادی که در یک خانواده آشفته زندگی می‌کنند. و یا احساس می‌کنند سن شان بالا رفته و حتما باید ازدواج کنند. یا افرادی که در یک خانواده با عقاید خاص زندگی می‌کنند و دوست دارند که از این شرایط رها شوند. این افراد معمولا به دلیل فشار و استرسی که تجربه می‌کنند، به دنبال فرد و روابطی می‌گردند که کاملا مخالف با شرایط فعلی آزار دهنده شان باشد.

  به همین دلیل ممکن است تحت این شرایط، فرد تصمیم درستی نگیرد و برخی معیارهای مهم و اساسی را در تصمیم برای ازدواج در نظر نگیرد. زمانیکه قرار است در تصمیم برای ازدواج برخی ملاک‌ها و معیارها فدای معیارهای دیگری شوند، این فرایند و تصمیم‌گیری در این شرایط باید با دقت کامل انجام شود.

  در فرایند آشنایی برای ازدواج نباید وابسته شوید

  فرایند آشنایی برای ازدواج، زمانی برای ارزیابی ویژگی‌های فرد مقابل و اینکه آیا می‌تواند همسر مناسبی برای شما باشد یا نه، است. سعی کنید مدت زمان آشنایی برای ازدواج خیلی طولانی نشود، زیرا این امر باعث وابستگی شما به فرد مقابل می‌شود. آشنایی برای ازدواج باید فرایندی هدفمند باشد که نهایتا به ارزیابی مناسب طرف مقابل بیانجامد. سعی کنید در این دوران به طرف مقابل دلبستگی پیدا نکنید، چرا که اگر این موضوع اتفاق بیافتد، در ارزیابی‌های شما از طرف مقابل می‌تواند تأثیرگذار باشد و برخی فاکتورهای مهم ممکن است نادیده گرفته شوند.

  از روانشناس یا مشاور متخصص در حوزه ازدواج کمک بگیرید

  برای اینکه بتوانید خوب تصمیم بگیرید، کمک گرفتن از یک روانشناس و یا مشاور در حوزه ازدواج بسیار توصیه می‌شود. یک مشاور ازدواج به شما کمک می‌کند بتوانید بدون سوگیری، خوبی‌ها و بدی‌های فرد مقابل و معایب و مزایای رابطه و ازدواج و زندگی مشترک با او را درک نمایید. یک مشاور ازدواج، گام به گام در فرایند ازدواج با شما حرکت می‌کند. و تمام موارد مورد نیاز را به شما یادآوری می‌کند.

  خدمات آنلاین مشاوره ازدواج

  یک مشاوره ازدواج خوب تمام پستی‌ها و بلندی‌های مسیر زندگی با طرف مقابل را برای شما ترسیم می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای مشاوره ازدواج، از یک روانشناس بالینی متخصص در حوزه ازدواج استفاده کنید، چرا که یک روانشناس بالینی، علاوه بر مشاوره در حوزه ازدواج، می‌تواند اختلالات روانی احتمالی و ویژگی‌های شخصیتی ناسازگارانه را در طرف مقابل تشخیص داده و به شما در تصمیم‌گیری کمک بیشتری نماید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳۰ رای

  به اشتراک گذاری:

  Facebook
  LinkedIn
  Telegram
  WhatsApp
  Email

  مقالات مرتبط

  #