روابط نامناسب برای ازدواج

روابط نامناسب برای ازدواج | 7 نوع رابطه‌ای که بهتر است به ازدواج ختم نشود

 • برخی از روابط ممکن است به ازدواج ختم شوند. اما وجود برخی ویژگی‌ها در رابطه می‌تواند پیش آگهی بدی برای ازدواج و زندگی زناشویی بعدی زوجین باشد. در این مقاله سعی بر آن داریم که در مورد روابط نامناسب برای ازدواج صحبت کنیم. برخی از روابط ممکن است به ازدواج ختم شوند. اما وجود برخی ویژگی‌ها در رابطه می‌تواند پیش آگهی بدی برای ازدواج و زندگی زناشویی بعدی زوجین باشد.

  روابط نامناسب برای ازدواج

  1. رابطه‌ای که بلافاصله بعد از اتمام رابطه قبلی و برای رهایی از آشفتگی اتمام آن رابطه، شروع و یا تداوم پیدا کرده است

  برخی اوقات برقراری رابطه جدید به دلیل التیام از آشفتگی و ناراحتی مربوط به اتمام روابط قبلی، شروع می‌شود. زمانیکه فرد هنوز درگیر و سوگوار رابطه قبلی‌اش است به هیچ عنوان نمی‌تواند وارد فرایند آشنایی برای ازدواج شود. برخی اوقات خانواده‌ها برای کمک به فرزندشان که بتواند بر غمگینی و افسردگی حاصل از اتمام رابطه قبلی غلبه کند، وی را به آشنایی با فردی دیگر ترغیب می‌کنند. این فرایند می‌تواند کاملا مشکل‌ساز باشد. و اگر این گونه روابط به ازدواج ختم شوند، معمولا ازدواج‌های موفقی نخواهند بود.

  2. رابطه‌ای که در آن، امید به تغییر دادن و یا تغییر کردن طرف مقابل وجود دارد

  خیلی اوقات افرادی که در فرایند آشنایی برای ازدواج هستند، عنوان می‌کنند که برخی ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی طرف مقابل را نمی‌پسندند، اما می‌گویند وقتی با او ازدواج کردم، او را تغییر می‌دهم و یا می‌گویند فرد مقابل گفته است که خودم را عوض می‌کنم و یا حتی گاهی عنوان می‌کند که فرد مقابل مدتی است که تغییر کرده است. اما باید بدانید که اگر فرد تغییر کرده است، معمولاً این تغییر موقتی بوده و در طولانی مدت تداوم نمی‌یابد. و اگر فرد عنوان می‌کند که تغییر می‌کند نیز معمولا خیلی قابل قبول نیست، چرا که تغییر ویژگی‌های شخصیتی اغلب کار راحتی نیست. و به رواندرمانی و بعضا رواندرمانی‌های طولانی مدت نیاز دارد. اگر هم خودتان مصر هستید که او را تغییر می‌دهید، باید بدانید که افراد تا زمانی که خودشان نخواهند، تغییر نمی‌کنند و اغلب ما توانایی تغییر دادن افراد را نداریم.

  3. رابطه‌ای که در آن، اختلاف سنی زوجین بسیار زیاد است

  باید توجه کنید که برای افراد در مراحل مختلف رشد روانی، مسائل متفاوتی اهمیت پیدا می کند. به همین منظور لازم است زوجین از نظر سنی تفاوت خیلی زیادی نداشته باشند وگرنه تعارضات بسیاری را در زندگی زناشویی خود تجربه می‌کنند. در مورد می‌توانید به مقاله‌ «آنچه در مورد سن ازدواج باید بدانید» مراجعه کنید.


  مقاله پیشنهادی «آشنایی پیش از ازدواج | ۷ ویژگی افرادی که برای ازدواج مناسب نیستند»


  4. رابطه‌ای که در آن، یک طرف مایل به ادامه این ارتباط نیست

  برخی اوقات پیش می‌آید که یک ارتباط به اصرار یک نفر ادامه می‌یابد و فرد دیگر تمایلی به ادامه این ارتباط ندارد. لازم به یادآوری است که آشنایی برای ازدواج و تداوم آن، نیازمند تمایل و انگیزه هر دو نفر برای این رابطه است. عدم تمایل یک فرد برای ادامه یک ارتباط می‌‌تواند دلایل مختلفی را در بر بگیرد؛ به طور مثال ممکن است به اندازه کافی فرد مقابل را دوست نداشته باشد یا احساس خوبی را با او تجربه نکند. در هر حال باید به یاد داشته باشید فردی که الان شما را به اندازه کافی دوست ندارد یا احساس خوبی به شما ندارد و با اصرار شما در این رابطه مانده است، بعد از ازدواج  و در طی زندگی زناشویی، نیز احتمالا خیلی راغب به این رابطه نخواهد بود.

  5. رابطه‌ای که در آن، فرایند آشنایی برای ازدواج خیلی طولانی شده است

  برخی اوقات روند آشنایی برای ازدواج خیلی طولانی می‌شود، به این امید که طولانی شدن آن باعث بهتر شدن اوضاع می‌شود. اما باید به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای آشنایی برای ازدواج حدود 3 ماه تا شش ماه است. فرایند آشنایی 2 تا 3 ماهه زمانی قابل قبول است که زوجین عنوان کنند ابهام یا سوالی در خصوص رفتار و گفتار طرف مقابل برایشان پیش نیامده و شرایط ایشان را کامل پذیرفته‌اند. اما آشنایی بیشتر از شش ماه نیز می‌تواند مشکلات خاصی را در ارتباط ایجاد کند. به طورمثال ارتباط بیشتر از 6 ماه می‌تواند باعث دلبستگی شما به طرف مقابل شود که این امر می‌تواند تصمیم شما را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید بعد از چند جلسه که طرف مقابل را دیدید و با او گفتگو کردید، از مشاوران ازدواج برای بررسی بیشتر ویژگی‌های طرف مقابل و ارتباطتان و تصمیم‌گیری نهایی استفاده نمایید.

  روابط نامناسب برای ازدواج

  6. رابطه‌ای که در آن، فرایند آشنایی برای ازدواج اغلب به صورت مجازی انجام می‌شود

  باید به خاطر داشته باشید که برای تصمیم‌گیری مناسب در خصوص انتخاب همسر نیاز دارید که طرف مقابل را به صورت حضوری ببینید. آشنایی در شبکه‌های مجازی و گفتگو به صورت مجازی، معمولاً اطلاعات صحیحی از طرف مقابل در اختیار شما قرار نمی‌دهد. چرا که زمانیکه شما به صورت مجازی با یک فرد گفتگو می‌کنید به هیجان او دسترسی ندارید و به آن توجه نمی‌کنید. و باید بدانید که قسمت عمده اطلاعات ما از محیط اطراف مربوط به هیجان‌ها است. پس لازم به یادآوری است که برای تصمیم‌گیری در مورد تقریبا مهمترین تصمیم‌گیری زندگی تان، زمانی را اختصاص دهید و طرف مقابل را حضوراً ملاقات کنید.

  7. رابطه‌ای که در آن، فرد مقابل دارای ویژگی‌های متضاد با نامزد قبلی‌تان است

  اگر در رابطه ای قرار گرفته‌اید که ویژگی‌های طرف مقابل دقیقاً آن چیزهایی هستند که فرد قبلی آن را نداشته است، و همیشه برای داشتن آنها می‌جنگیده‌اید‌، باید رابطه کنونی‌تان را با دقت بیشتری بررسی کنید. به طور مثال ممکن است فردی که قبلا با او ارتباط داشته‌اید هیچ وقت ورزش نمی‌کرده و شما همیشه از داشتن اضافه وزن و چاقی او شاکی بوده‌اید، اگر اکنون با فردی در ارتباط هستید که مرتباً ورزش می‌کند و به وزن و تیپ بدنی‌اش اهمیت زیادی می‌دهد، بسیار برای‌تان خوشایند است. اما باید توجه داشته باشید که ممکن است به خاطر آن چیزی که نداشته‌اید و برایتان مهم بوده، برخی فاکتور‌های مهمتر فرد، مانند ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی فرد توجه نکنید. پس در این گونه موارد دقت بیشتری به خرج دهید.

  در این مقاله سعی شد در مورد روابطی که بهتر است به ازدواج ختم نشود صحبت کردیم. شما می‌توانید در مورد ملاک‌ها و نکات مهم دیگر در ازدواج به مجموعه مقالات ازدواج موفق مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای ارزیابی شرایط در طرف مقابلتان از مشاوره تخصصی دکتر مژگان لطفی استفاده نمایید.

  رزرو تلفنی وقت مشاوره : 09107601980

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  به اشتراک گذاری:

  Facebook
  LinkedIn
  Telegram
  WhatsApp
  Email

  مقالات مرتبط

  #